Uroczyste pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej

    29  listopada uczniowie klas pierwszych, w obecności  wychowawców, zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Gościem spotkania w klasie I a była pani wicedyrektor Barbara Markowska, w klasie I b pani wicedyrektor Alina Długosz, a w klasie I c pani  dyrektor Marzena Rudzewicz. Wszystkich zebranych powitały, recytacją wierszy o książkach, uczennice klasy II b. Podczas uroczystości dzieci rozwiązując różne zagadki,  mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat bajek i baśni oraz znajomością zasad potrzebnych do korzystania z biblioteki szkolnej. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Każde z nich  otrzymało pamiątkową zakładkę. Dzieci z klasy I a i I b pięknie recytowały wiersze, a z klasy I c  nie tylko deklamowały wierszyki, ale również zaśpiewały piosenkę o pluszowym misiu. Po uroczystościach pierwszoklasiści samodzielnie wypożyczyli  swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów literackich.

Nauczyciel ? bibliotekarz Monika Krotowska