Mała książka ? wielki człowiek

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki ?Mała książka ? wielki człowiek?, naszej szkole przekazano Wyprawki czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny. W skład Wyprawki czytelniczej wchodzą:

? ?Pierwsze abecadło? ? antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;

? ?Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem? ? broszurka, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania;

? Kreatywny alfabet ? plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

W naszej szkole pierwszoklasiści dostali swoje Wyprawki podczas wizyty w bibliotece szkolnej po pasowaniu na czytelnika. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć dzieciom na co dzień.

Nauczyciel ? bibliotekarz Monika Krotowska