Gazetka szkolna

gazetka4

Zapraszam wszystkich do zajrzenia do naszej nowej gazetki z pracami uczniów podczas nauki zdalnej. 


Kliknij tutaj

z życia szkoły

W tej rubryce umieszczać będziemy ciekawe wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej szkole.

08.06.2018

Wycieczka klasy 3d do Planetarium i Skansenu

W piątek 8 czerwca klasa 3d wybrała się do pobliskiego Chorzowa. Celem wycieczki było Planetarium Śląskie oraz Muzeum ?Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie?. Warte uwagi jest to, iż Planetarium za kilkanaście dni zostanie zamknięte na 2 lata i w tym czasie przejdzie modernizację. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w seansie, zwiedzali Stację klimatologiczną i Obserwatorium. Po pogłębianiu wiedzy o Kosmosie, przyszedł czas na Skansen. Tam dzieci brały udział w lekcji muzealnej w zabytkowym obiekcie ?W starej szkole?. Ćwiczyły pisanie na tabliczce łupkowej, próbowały pisać piórem maczanym w kałamarzu, czytały ze starego elementarza, a nawet klęczały na grochu. Red.

27.04.2018

OBCHODY DNIA ZIEMI

27 kwietnia odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi, przygotowana przez uczniów klas starszych. Rozpoczęła się od gościnnego występu artystycznego grupy tanecznej ?Marzenie?, działającej w Sztukaterii. Warto wspomnieć, że wśród występujących tancerek, były również uczennice naszej szkoły. Ponadto można było posłuchać wierszy i piosenek o tematyce przyrodniczej, a prowadzący akademię prezentowali wiele ciekawostek, które miały skłonić odbiorców do ekologicznej refleksji. Uroczystość zakończyła się rozstrzygnięciem konkursów o tematyce ekologicznej i wręczeniem nagród zwycięzcom. Po akademii można było obejrzeć wystawę plakatów konkursowych, a także wystawę modeli z tworzyw sztucznych. Red.

Wystawa modeli z tworzyw sztucznych

Galeria plakatów ekologicznych

9.03.2018

Zajęcia profilaktyczne ze strażakiem

9 marca w klasie 3d zajęcia prowadził wyjątkowy gość? Strażak Państwowej Straży Pożarnej z Jastrzębia Zdroju ? tata jednej z uczennic. Zaprezentował On różne stroje służbowe w zależności od rodzaju akcji ratowniczych. Zdradził wiele ciekawostek związanych ze swoim zawodem. Poinstruował dzieci, co należy powiedzieć podczas zgłaszania zdarzenia. Wyczerpująco odpowiadał na liczne pytania uczniów, a na koniec rozdał wiele gadżetów min. odblaski, plany lekcji, kubki, kalendarz? red.

19.01.2018

W karnawale same bale?

W piątek uczniowie klas młodszych wyśmienicie bawili się podczas balu przebierańców. Pomysłowości i oryginalności zaprezentowanych strojów nie było końca. Nie brakowało też propozycji zabaw wymyślanych przez animatorkę. Miłe przeżycia dzieci uwieczniły na zdjęciach, które dzięki FotoBudce mogły zabrać do domu.

11-12.12.2017

Kiermasz świąteczny

Wystawione na sprzedaż ozdoby, własnoręcznie zrobili uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Efekt tej przedświątecznej gorączki był zachwycający i wzbudził olbrzymie zainteresowanie.

red.

Fotogaleria

5.12.2017

Pierwszy śnieg

W tym roku zima nie kazała na siebie zbyt długo czekać ? oczywiście ku uciesze dzieci. Pierwsze bałwany pojawiły się wraz z pierwszym śniegiem.
Oby zostały z nami na dłużej ? 

red.

Fotogaleria

28.11.2017

Warsztaty Świątczne

Uczniowie klasy 3d twórczo działali w ramach świątecznych warsztatów prowadzonych przez kreatywne mamy. Powstało wiele pięknych ozdób choinkowych, które będzie można zakupić w naszej szkole w czasie świątecznego kiermaszu. Zapraszamy 12 i 13 grudnia w godzinach 11.00 ? 13.00 i 16.00 ? 18.00. Oprócz ozdób świątecznych będzie można nabyć pyszne domowe ciasta.
red.

Fotogaleria

31.10.2017

Halloweenowe święto

We wtorek niektórzy uczniowie postanowili podejść na luzie do święta Halloween. Byli tacy, którzy przebrali się w ciekawe stroje. Inni zaopatrzyli się w halloweenowe gadżety. Chłopcy gustowali w przerażających maskach, zaś dziewczyny w akcesoriach wiedźmy. Nie brakowało też wampirów…
W świetlicy powstały dwie wystawki prac ,,, przerażająco pięknych 😉
A wy co wybieracie? Cukierek albo psikus
red.

Fotogaleria

23-24.10.2017

Wizyta Pana Pająka

W poniedziałek i wtorek gościliśmy w szkole, zaprzyjaźnionego z nami od lat, niezwykłego  przyrodnika z pasją ? pana Pająka.
Tym razem zaprezentował nam swoją okazałą kolekcję pająków. Wśród nich były gatunki zarówno jadowite ? szczelnie zamknięte w słoikach, jak i zupełnie niezagrażające bezpieczeństwu ludzi.
Poznaliśmy liczne ciekawostki dotyczące życia pająków, min. w jaki sposób tkają sieć, jak produkują nici pajęcze, jak są zbudowane i jak się rozmnażają.

red.

Fotogaleria

Warte polecenia

Polecane przez Was książki, filmy, gry komputerowe i planszowe …

Nela podróżniczka


Nela to dziewczynka, która podróżuje po całym świecie. Poznaje ciekawych ludzi i różne potrawy ? wiedzieliście, że w Tajlandii je się robale? Bohaterka poznaje inne kultury. Opiekuje się zwierzętami i opowiada o nich liczne ciekawostki. Z tej serii książek można się dowiedzieć o wulkanach oraz groźnych zwierzętach.

Polecam! Natalia klasa 3D

Pulpet i Prudencja
Smocze Pogotowie Przygodowe


Myślicie, że smoków nie ma? Otóż są, mieszkają w Krakowie i robią różne psikusy. Może podczas wycieczki do Krakowa wystraszą Was Pulpet i Prudencja? W czasie czwartkowych zajęć świetlicowych poznajemy przygody tych figlarzy.

Polecamy! Uczniowie klas 2 i 3

Dziennik Cwaniaczka

Seria książek pt. ?Dziennik Cwaniaczka? opisuje niezwykle zabawne historie i przygody gimnazjalisty Grega. Lektura ta zainteresuje zarówno chłopców, jak i dziewczyny. Główny bohater ma starszego i młodszego brata, którzy nie ułatwiają mu życia w domu. Poza tym Greg nie jest zbyt popularny w szkole i robi wiele, aby to zmienić? Często pakuje się przez to w kłopoty.
Polecam. Cyprian 4c


Kącik literacki

twórczość uczniów naszej szkoły

Drodzy Czytelnicy Gazetki Szkolnej

Uczennica naszej szkoły, wasza koleżanka z klasy 4a ? Julia Powiecka, stworzyła swój własny komiks. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego?

Ale praca Julki zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na komiks przedstawiający podróż Koziołka Matołka do Hiszpanii. Nagrodą była publikacja komiksu w formie książki i Statuetka Koziołka Matołka.

Młodej, ale już docenionej autorce gratulujemy!

Obok komiks autorstwa Julii Powieckiej. Wy też spróbujcie swoich sił w tworzeniu tekstów i ilustracji. Warto!

 


Wilczek
Maja przypatrywała się, jak jej malutki, kochany Wilczek z zaciekawieniem obwąchiwał kwiat mniszka. Szary piesek był pełen energii. To skakał, to biegał za motylami, które latały w kolorowym ogrodzie, to lizał panią po policzku. Maja cieszyła się, że jej piesek jest jeszcze malutki ? miał zaledwie pół
miesiąca. Jeszcze pamiętała, jak dwa tygodnie temu byli w schronisku poszukać pupila dla córki, który miał być prezentem urodzinowym. Słyszała w myśli … -> więcej

Autor: Paulina S. kl. 3B

Wróbel i Śnieżmolek

Wróbel ma dużo przygód, bo napotyka na swojej drodze niezwykłe zwierzęta i niespodzianki. Śnieżmolek nie miał przyjaciół, ale wkrótce znalazł tego najlepszego, którym był wróbelek. Oboje razem się bawią i robią ciekawe rzeczy.  

Magda K. klasa 3d

Może ktoś z Was zechce wymyślić i dopisać jakąś ciekawą przygodę Wróbelka i Śnieżmolka? Może uda nam się w ten sposób stworzyć wspólną opowieść? Zachęcam Was do tworzenia własnych tekstów. Red.

łamanie główki

zagadki, quizy i inne łamigłówki
wymyślone przez naszych uczniów

Krzyżówki stworzone przez uczniów

 1. szczeka i merda ogonem
 2. w parze z czapką
 3. siała baba …
 4. trujący grzyb
 5. bogaty w komnaty
 6. z mlekiem i cukrem

Natan 3b

1. Idą w parze z owocami i mogą być spożywane na surowo.
2. Powinna być urozmaicona i zbilansowana.
3. Warzywo z dużą ilością witaminy A.
4. Uprawiaj go codziennie.
5. Aby być zdrowym należy jeść warzywa i ?.
6. Zielony owłosiony owoc.
7. Ważny dla zdrowia w nocy.

Natan 3b

 1. jabłko, kiwi.
 2. Warzywo bogate w żelazo.
 3. Zielone liściaste warzywo.
 4. Znosi je kura.
 5. Dobra dla wzroku.
 6. Nasiona zbóż i traw.
 7. Narząd oczyszczający organizm.
 8. Żółte, zielone, czerwone ostre warzywo.

  Michał S. klasa 3b

humor szkolny


O czym myśli przedszkolak

Pytamy najmłodszych uczniów naszej szkoły. 

Co to jest Wielkanoc

Co to jest śledź/śledzi

Co to są „potrawy wigilijne”?

Co to jest „historia”?

Co to jest „kaloryfer”?