I Wojewódzki Festiwalu Piosenki Harcerskiej Knurów 2020

20 lutego w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się przesłuchania uczestników I Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej Knurów 2020. Organizatorami tegorocznego festiwalu była Chorągiew Śląska ZHP, Hufiec Ziemi Gliwickiej, Centrum Kultury w Knurowie oraz nasza szkoła. Patronat medialny nad festiwalem roztoczyło Radio EM, Przegląd Lokalny i portal internetowy iKnurow.pl
Festiwal odbywał się z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy ZHP.
W Festiwalu wzięli udział soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry ze szkół podstawowych, średnich, ognisk pracy pozaszkolnej, hufców, domów kultury i wszelkiego typu ognisk kultury województwa śląskiego. Wśród jury festiwalu zasiadła także wicedyrektor naszej szkoły ? mgr Alina Długosz.
Wśród laureatów festiwalu znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:
zespół ?Zuchowe Czary Mary? pod opieką p. mgr Barbary Ratajczak ? I miejsce wśród zespołów I-III, Fili Łukaszczuk, który zajął I miejsce wśród solistów oraz Jakub Krysiuk i Milena Prokop pod opieką p. mgr Jacka Żyły, którzy zajęli II miejsca wśród solistów I-III i IV-VI. Imprezę prowadzili także nasi uczniowie Igor Olbryś i Maja Ponicka. Merytorycznie i organizacyjnie nad festiwalem czuwał p. Jacek Żyła.

Zobacz zdjęcia