Uroczyste pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej

16 listopada uczniowie klas pierwszych, w obecności wychowawców, zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
Wszystkich zebranych powitały, piosenką i recytacją wierszy uczennice klasy III b. Podczas uroczystości dzieci rozwiązując różne zagadki, mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat bajek
i baśni oraz znajomością zasad potrzebnych do korzystania z biblioteki.
Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.
Dzieci z klas pierwszych przygotowały na tę okoliczność piosenki i wierszyki o książkach i bibliotece. Pięknie je zaprezentowały wszystkim zebranym na uroczystości.
Na koniec pierwszoklasiści dostali Wyprawki czytelnicze, przekazane naszej szkole przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.
Po uroczystościach pierwszoklasiści samodzielnie wypożyczyli swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów literackich.

Nauczyciel – bibliotekarz Monika Krotowska

Zobacz film https://liblink.pl/7jbT09TUyZ