Nasze uczennice rekrutują się do Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży :)

Mamy na imię Julka i Oliwia. Uczymy się w klasie VIIb  naszej szkoły i bierzemy udział w rekrutacji do XXVIII Sesji Sejmu  Dzieci i Młodzieży. Postanowiłyśmy podjąć wyzwanie, które w tym roku postawiono przed kandydatami na posłów do Sejmu Dzieci i Młodzieży, a brzmi ono: ?Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i NSZ przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? ?

Wybrałyśmy bohatera. Dla nas to Aleksander Tarnawski, ostatni Cichociemny, który zmarł 4 marca 2022 roku w wieku 101 lat. Mieszkał w Gliwicach, tuż obok nas, był naszym sąsiadem. Słyszeliście o pułkowniku Aleksandrze Tarnawskim?  Chciałyśmy Was zapoznać  z biografią tego niezwykłego człowieka. Płk Aleksander Tarnawski pełnił funkcję honorowego prezesa Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK i był honorowym kombatantem ?Gromu?. Za zasługi dla Ojczyzny wielokrotnie   nagradzano go najwyższymi odznaczeniami państwowymi.

Biogram – Aleksander Tarnawski