Wycieczka dydaktyczna do Krasiejowa

25. 01.br. gimnazjaliści z klasy 3 ?b? i 3 ?c? wraz z wychowawczyniami zwiedzili Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. To niezwykłe miejsce pozwoliło w cyfrowy sposób poznać przede wszystkim naszych przodków. Staliśmy się podróżnikami w czasie, najpierw odbyliśmy swój pierwszy lot w Kosmos, a potem rozpoczęła się dalsza podróż wehikułem czasu. Zaraz przy wejściu do wirtualnej jaskini musieliśmy założyć hełmy, które były wyposażone w okulary 3D i głośniki aktywujące w określonych miejscach wirtualnego przewodnika. Zafascynowaliśmy się niezwykle zaawansowaną technologią. Potem obejrzeliśmy wystawę świadectwa ewolucji. Z podziwem i szacunkiem dla homo sapiens oglądaliśmy prezentowane eksponaty o wysokim poziomie autentyczności i uważnie słuchaliśmy ciekawie opowiadającego przewodnika. Widzieliśmy najstarszą na świecie ludzką mumię, dowiedzieliśmy się , jak się rozwijały najważniejsze sprzęty w naszych gospodarstwach domowych i w jaki sposób ludzie w dawnych czasach zapisywali informacje.
Wycieczka była bardzo ciekawa, pouczająca ,jeszcze powrócimy do Krasiejowa . Dziękujemy pani B. Bismor za zorganizowanie wyjazdu. Prosimy o następne ?

Gimnazjaliści

Zobacz zdjęcia