NOSPR dla VII a 

17 X 2018 r. klasa VII a wybrała się wraz z wychowawczynią, panią Aliną Długosz do Katowic, do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia by posłuchać

SYMFONICZNY KONCERT EDUKACYJNY – POLSKA W MUZYCE CUDZOZIEMCÓW 🙂

Od 1 października 2014 NOSPR urzęduje w nowym budynku przy placu Wojciecha Kilara. Nowa siedziba mieści dwie sale koncertowe: wielką na 1,8 tys. miejsc oraz kameralną dla 300 osób. Budowla powstała na terenach poprzemysłowych, należących niegdyś do Kopalni Węgla Kamiennego ?Katowice?. Autorem projektu jest Tomasz Konior
z zespołem, akustykę Wielkiej Sali Koncertowej zaprojektował Yasuhisa Toyota
z przedsiębiorstwa Nagata Acoustics. Gmach NOSPR wraz z nową siedzibą Muzeum Śląskiego oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym tworzą ?Strefę Kultury?.

Klasa VII a wzięła udział w koncercie orkiestry symfonicznej po raz pierwszy. Wspaniała akustyka zachęca młodzież do słuchania muzyki poważnej.

PROGRAM: Johann Sebastian Bach – Suita h-moll na flet, orkiestrę smyczkową i basso continuo BWV 1067, cz. VI Polonaise et Double Domenico Scarlatti – Sonata klawesynowa E-dur K 380 Carl Maria Weber – Andante i rondo węgierskie na altówkę i orkiestrę op. 35 Siergiej Lapunow – Poemat symfoniczny Żelazowa Wola op. 37 Edward Elgar – Preludium symfoniczne Polonia op. 76 Piotr Czajkowski – Polonez z opery Eugeniusz Oniegin.

DYRYGENT: František Macek 

WYKONAWCY – soliści: Agnieszka Podłucka  altówka i Karolina Wróbel  klawesyn.

Zdjęcia