Spacer po Knurowie

Uczniowie klas IVa, IVb i IVc wzięli udział w terenowych lekcjach historii, których celem było poznanie   przeszłości i najstarszych zakątków naszego miasta. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa, dlatego niespiesznie przemierzaliśmy trasę ze szkoły, na cmentarz przy ulicy 1-go Maja, gdzie odwiedziliśmy  grób zbiorowy wojenny Powstańców Śląskich poległych w powstaniach oraz pomordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych oraz grób rodziny Koziełków. Następnie zwiedziliśmy  stary cmentarz i miejsce, w którym stał kościół pw. św. Wawrzyńca, z zabytkowymi figurami św. Anny Samotrzeciej, św. Wawrzyńca oraz najcenniejszą Piękną Madonną z Knurowa. Zobaczyliśmy najstarsza szkołę w mieście, III Kolonię, Pomnik Powstańców Śląskich, figurę św. Jan Nepomucena, dyrekcję kopalni, figurę św. Barbary – patronki Knurowa oraz kościół pw. św. św. Cyryla i Metodego. W drodze powrotnej przeszliśmy obok szpitala, dawnej ochronki, obecnie Miejskiego Przedszkola nr 7 oraz Urzędu Miasta. Wracaliśmy do szkoły uliczkami, przy których stoją domki fińskie. Wycieczka była długa i trochę się zmęczyliśmy, ale dla wielu z nas to było pierwsze spotkanie z historią i zabytkami naszego miasta.