Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W naszej szkole w ramach  obchodów  EDJ uczniowie klas od  4 do 8 mieli za zadanie wykonać flagi wylosowanych wcześniej krajów europejski na szablonach w kształcie dłoni, oraz przygotować na szablonach chmurek dialogowych zwroty: tak , nie, dzień dobry, do widzenia w wylosowanych językach. Prace posłużyły do przygotowania wystawy na głównym holu szkoły. Dodatkowo chętni uczniowie przygotowali plakaty stanowiącą odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Najciekawsze prace zostaną wyróżnione.
W dniu 26 września na lekcjach języka angielskiego, uczniowie wybranych klas wzięli udział w quizie Where am I? wzorowanym na tym zaproponowanym na oficjalnej stronie EDJ.