XXVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice klasy 7 b Julia Borowska i Oliwia Mój zostały posłankami na XXVIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Rekrutacja polegała na zrealizowaniu projektu, którego temat brzmiał: ?Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.? Zadanie, które stanęło przed naszymi uczennicami nie było łatwe, ponieważ temat II wojny światowej nie był im jeszcze bliski, a rywalizowały o miejsce w ławie sejmowej z uczniami ze szkół ponadpodstawowych. Julia i Oliwia wybrały bohatera, którym był oficer Armii Krajowej Aleksander Tarnawski ? ostatni cichociemny ? który zmarł w Gliwicach 5 marca 2022 r. Projekt  zrealizowany przez nasze uczennice został wysoko oceniony przez komisję IPN i nasze bohaterki 31 maja wyjechały do Warszawy, jako jedyne reprezentantki Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Dziewczyny zwiedziły Warszawę, a 1 czerwca zasiadły w ławach sejmowych i wzięły udział w obradach XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Julia Borowska zabrała też głos w dyskusji. Jej wystąpienie możecie zobaczyć klikając w zamieszczony poniżej link.

Gratulujemy Julii i Oliwii! Jesteśmy dumni z ich sukcesu.


Zdjęcia https://photos.app.goo.gl/UYi8zfuMGMj3iVc16