?Mniej znaczy więcej?

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach z okazji Dnia Ziemi ogłoszonych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Hasło przewodnie: ?Mniej znaczy więcej” nawiązuje do konsumpcyjnych i bezrefleksyjnych postaw współczesnego człowieka.

W centrum uwagi znajdzie się zatem kwestia betonowania miast, coraz większej wycinki lasów, marnowania żywności, zakupoholizm, spożywanie nadmiernej ilości mięsa, a także naszego stosunku do otaczającej nas przestrzeni, zwierząt i ludzi.

Czy potrafimy odpowiedzialnie korzystać z zasobów Planety, dbać o nią i ją chronić? Czy nasz stosunek do Ziemi wykracza poza spojrzenie konsumenta?

Chcemy nie tylko diagnozować stan istniejący, ale również wskazywać różnorakie działania i możliwości w zakresie ochrony i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, szczególnie te, w których każdy z nas może uczestniczyć.

Wykaz konkursów:

• Konkurs na plakat XXIX ?Tygodnia Ziemi? ? klasy VII i VIII;
  • Konkurs poetycki: ?Chciałbym jeszcze więcej ptaków, drzew z ptakami” ? wszystkie klasy;
  • Konkurs fotograficzny: ?Tu zaszła zmiana?-  wszystkie klasy;
  • Konkurs plastyczny na Projekt znaczka pocztowego ? klasy VII i VIII;
  • Konkurs na mema ?Jestem eko? ? wszystkie klasy.

Uczniowie chętni do udziału w konkursach proszeni są o zgłoszenie się

do Pani  Felbinger

Termin oddawanie prac do 8 kwietnia 2022r.