Uroczyste pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej

2 listopada uczniowie klas pierwszych, w obecności  wychowawców, zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Gościem spotkania w klasie I a była pani wicedyrektor Barbara Markowska w klasie I b pani dyrektor Marzena Rudzewicz,
a w klasie I c pani  wicedyrektor Alina Długosz.

Podczas uroczystości dzieci rozwiązując różne zagadki,  mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat bajek i baśni oraz znajomością zasad potrzebnych do korzystania
z biblioteki szkolnej.

Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.

Każde z nich  otrzymało pamiątkową zakładkę do książki oraz ?List bibliotekarza do Rodziców?.  Dzieci z klasy I a pięknie recytowały wiersze i przedstawiły ?Życzenia Książki? , a z klasy I c  nie tylko deklamowały wierszyki, ale również zaśpiewały piosenki o bibliotece.

Po uroczystościach uczniowie  udali się do biblioteki szkolnej, by wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów literackich.

Zobacz zdjęcia