Podsumowanie I Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej

Podczas uroczystości przekazania sztandaru I Knurowskiej Drużynie Harcerskiej odbyło się wręczenie dyplomów, statuetek i nagród dla laureatów I Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej. Organizatorami festiwalu była Chorągiew Śląska ZHP, Hufiec Ziemi Gliwickiej, Centrum Kultury w Knurowie oraz nasza szkoła. Patronat medialny nad festiwalem roztoczyło Radio EM, Przegląd Lokalny i portal internetowy iKnurow.pl . Festiwal odbywał się z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy ZHP.
W Festiwalu wzięli udział soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry ze szkół podstawowych, średnich, ognisk pracy pozaszkolnej, hufców, domów kultury i wszelkiego typu ognisk kultury województwa śląskiego. Wśród jury festiwalu zasiadła także wicedyrektor naszej szkoły ? mgr Alina Długosz.

Wśród laureatów festiwalu, którzy otrzymali nagrody z rąk władz miejskich, powiatowych i harcerskich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  • zespół ?Zuchowe Czary mary? w składzie: Filip Łukaszczuk, Alicja Matysiok, Maja Nowacka i Jakub Krysiuk pod opieką pani Barbary Ratajczak ? I miejsce
  • Milena Prokop i Jakub Krysiuk pod opieką pana Jacka Żyły, którzy zajęli II miejsca wśród
    solistów I-III i IV-VI. Nad organizacją festiwalu czuwał p. Jacek Żyła .