MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!

To informacja dla Was, rodzice. Już za kilka dni ruszamy z naszą nową teatralną przygodą. Wiemy, że na razie trudno się do nas dostać inaczej niż przez internetowe okno, ale robimy wszystko, żeby być bliżej Was i Waszych pociech.

Najbliższe miesiące to cały szereg internetowych prezentów od naszego zespołu. Nasi aktorzy już bardzo tęsknią za widzami i wprost nie mogą usiedzieć na miejscu, żeby zagrać i opowiedzieć przed nimi ulubione historie.

Już za nami pierwsza niespodzianka. Spektakl „Pod kolor” dla tych, którzy lubią skakać po poduszkach, zaglądać pod nie, bawić się kolorami i …..uczyć się języków. Podczas spektaklu sprawdzamy czy z poduszkowego kwadratu umiecie wyczarować rybę, deszcz, kałużę i czy wiecie jak będzie kałuża po angielsku. Z góry przepraszamy, jeśli Wasze dzieci postanowią większość pomysłów zrealizować w domu. No cóż, siła teatru.

Co miesiąc będziemy pokazywać nasze kolejne i kolejne spektakle. Będziecie je mogli oglądać z dziećmi nie raz, nie dwa ale nawet po kilkanaście razy, śpiewać wspólnie z nami ulubione piosenki Tuwima, psocić z Dziećmi z Bullerbyn i gonić królika z Alicją w Krainie Dziwów. Jesteście gotowi? Mamy nadzieję, że nie trzeba Was namawiać. Zaglądajcie na naszą stronę na Facebooku, albo po prostu wpiszcie w wyszukiwarce: mamo tato włącz teatr! To nasze hasło na najbliższe miesiące. Włączcie dzieciakom teatr. Włączcie dzieciakom emocje. A nigdy Wam tego nie zapomną. W niedzielę tj. 5 lipca o godz 16.00 odbędzie się premiera online spektaklu „Tuwim dla dzieci”, a w sierpniu premiera spektaklu „Mała Syrena”.

Pozdrawiamy serdecznie. Zespół Teatru Miejskiego w Gliwicach.
www.teatr.gliwice.pl