LUDZIE Z PASJĄ Spotkanie z grotołazami ? Anetą i Witoldem Studzińskimi

Hang Son Doong, leżąca w Wietnamie, największa jaskinia na świecie.

Jaskinia Mamucia, najdłuższa jaskinia na świecie znajdująca się w USA –  563 km.

Wielka Jaskinia Śnieżna w Tatrach Zachodnich, do 1956 roku uznawana za najgłębszą jaskinię świata ? 824m.

Jaskinia Wieriowkina, od 2017 roku uznawana za najgłębszą jaskinię na świecie ? 2212m.

To tylko niektóre z ciekawych informacji, jakich wysłuchali uczniowie klas VI, VII i VIII na prelekcji o jaskiniach, która odbyła się w naszej szkole 11. lutego.

Nasi goście w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieli o swoich wyprawach do najważniejszych jaskiń świata, a także tych związanych z poszukiwaniem jeszcze nie odkrytych jaskiń. Słuchacze mogli dowiedzieć się  w jakich miejscach na Ziemi występują jaskinie, jak przebiega eksploracja jaskini, z jakich elementów składa się ekwipunek grotołaza, jak przygotować się do wyprawy, czym różni się speleolog od grotołaza, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać grotołazem.

Uczestnicy spotkania obejrzeli film z wyprawy  do jaskini Hang Son Doong, a także wiele ciekawych zdjęć innych jaskiń.

Mamy nadzieję, że nasi goście zainteresowali uczniów swoją pasją, którą, być może, w przyszłości będą chcieli  rozwijać.