XXIV Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej

W dniu dzisiejszym już po raz dwudziesty czwarty w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się przesłuchania konkursowe Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej. Współorganizatorem tegorocznego festiwalu jest nasza szkoła oraz Centrum Kultury w Knurowie.

W Festiwalu wzięli udział soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry ze szkół podstawowych, szkół ponadgimnazjalnych, ognisk pracy pozaszkolnej, domów kultury i wszelkiego typu ognisk kultury województwa śląskiego. Jednym z wymogów festiwalu był śpiew z akompaniamentem na żywo, w wyniku można zaobserwować bardzo wysoki poziom wykonawczy.

Dzisiejszy dzień miała charakter przesłuchań konkursowych. Natomiast laureatów oraz oficjalne wyniki festiwalu poznamy podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 21.05 o godz. 11.00 w Domu Kultury Knurów-Szczygłowice.

Zdjęcia