ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI – KATOWICE

W dniu 14.01.2019r. uczniowie klas Vb, Vd, VIa, VIc  wzięli udział w trzeciej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to ENERGIA.  Stanowiska pokazowe skupione były wokół sześciu obszarów wiedzy: nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, nauki techniczne, nauki humanistyczno-społeczne, nauki medyczne, sztuka . Debiutująca w ramach ŚFN była strefa kosmiczna.  W tej strefie na publiczność festiwalową czekały m.in. łaziki marsjańskie, skafandry kosmiczne, dmuchane planetarium, a także niezwykli goście tj. astronautka NASA Nicole Stott i polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Nasi uczniowie mieli również okazję  zobaczyć pokazy fizyczne gości z Uniwersytetu LUND w Szwecji. Grupa pasjonatów fizyki w niezwykle widowiskowy sposób przedstawiła właściwości światła i niektórych gazów,  a występ zwieńczony został spektakularnym muzyczno-laserowym show. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z naszego udziału w tym wydarzeniu.

Zobacz zdjęcia