2018 Sprzątanie świata

21 września w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się akcja ekologiczna wpisująca się w Jubileuszową 25. Akcję Sprzątania świata ? Polska.

Uczniowie klas piątych wykonali postery, pt. AKCJA ? SEGREGACJA! mające przypomnieć społeczności szkolnej, jak ważną rolę spełnia segregacja odpadów      w racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi Ziemi.

Wystawę prac można obejrzeć w holu szkoły.  Natomiast klasy 6a i 6c szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne 3b i 3d wzięły udział  w ?wielkim sprzątaniu? terenów wokół szkoły.

Uczniowie zaopatrzeni w rękawice i worki solidnie oczyszczali wyznaczone tereny. Pogoda dopisała. Zebrali 10 worków 120 l i 18 worków 60 l śmieci ? zauważalnie więcej niż rok temu.

Apelujemy o niepozostawianie po sobie butelek czy opakowań.

Dbajmy o naszą wspólną przestrzeń!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w Akcję.                Zobacz zdjęcia