Podróż po? sukces

Uczennica  klasy 4 ?a? Julia Powiecka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na komiks przedstawiający podróż Koziołka Matołka do Hiszpanii zorganizowanym przez Centrum Bajki w Pacanowie. Jej praca zdobyła najwyższe uznanie jurorów i zajęła I miejsce.

W uzasadnieniu werdyktu można przeczytać: Wybrane prace zdecydowanie wyróżniały się spośród wszystkich nadesłanych. Miały ciekawe scenariusze i oryginalne podejście do tematu. Autorzy umiejętnie posługiwali się zasadami języka komiksu i samodzielnie wykonali prace. Nagrodą była statuetka Koziołka Matołka i 1200 zł.

 

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy sukces Julki. Jako sześciolatka napisała bajkę O Fenku, który nie wiedział, kim jest i zapewniła sobie pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie. Jest także laureatką konkursu Bazgroł 2014, w którym została nagrodzona za ilustracje do książki Awantura o małpkę Fiki ? Miki na wyprawie pod psem. Autorką scenariusza jest jej starsza siostra ? Alicja.

Bardzo cieszymy się razem z Julią. Życzymy jej wielu sukcesów i nagród.