Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna

W dniu 09.05.2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców z rocznika 2002 i młodsi. Zawody odbyły się w pięknej, słonecznej pogodzie na niedawno wybudowanej arenie lekkoatletycznej przy ulicy Syriusza w Gliwicach. W rywalizacji wzięło udział 91 dziewczynek i 61 chłopców z ośmiu szkół z rejonu. Obydwie drużyny naszej szkoły pokazały wielką klasę. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, wywalczyli II miejsce drużynowo, ustępując tylko szkole sportowej. Opiekunami reprezentacji były panie: Małgorzata Ciekanowska i Marta Grzesik.
Skład naszej reprezentacji:
Dziewczęta: Aleksandra Potaczek, Anna Dach, Nikola Kozicka, Martyna Denisz, Joanna Dyl, Natalia Leśniewicz, Sabina Nowosielska, Rozalia Olejniczak, Paulina Pietrzik, Marta Winnicka, Julia Włochowicz, Bożena Wojtanowska.
Chłopcy: Tomasz Gontarewicz, Dominik Rybarz, Jan Pawlik, Kamil Dąbrowski, Szymon Grzybowski, Jakub Gurak, Bartosz Jankowski, Kacper Kaczor, Michał Kroczyk, Daniel Mijas, Tomasz Orman, Kacper Pacholczak, Konrad Pchełka, Piotr Pistelok.
Podczas rywalizacji część naszych uczniów osiągnęła najlepsze wyniki tego dnia:
Ola Potaczek ? pierwszy czas zawodów w biegu na 100m (13,38), Tomasz Gontarewicz ? pierwszy czas zawodów w biegu na 1000m (2?59,77), Dominik Rybarz ? pierwszy wynik zawodów w skoku w dal (5,43), Anna Dach ? drugi czas zawodów w biegu na 100m (14,19), Nikola Kozicka ? drugi czas zawodów w biegu na 600m (1?54,06), Jan Pawlik ? drugi czas zawodów w biegu na 100m (12,10), Damian Godula ? drugi (ex aequo) wynik zawodów w pchnięciu kulą 5 kg (10,10).
Gratulujemy wszystkim tak znakomitego występu.

Zobacz zdjęcia