Zajęcia terenowe z przyrody

16. października  klasy 4a, 4b i 4c uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera położonym w niecce dawnego kamieniołomu wapieni triasowych Sadowa Góra.  W czasie spaceru geologicznego uczniowie odkrywali  liczne szczątki szkieletowe organizmów żyjących w ówczesnych morzach, oglądali posągi   prajaszczurów notozaurów  sprzed 230 mln lat, przechodzili po megariplemarkach, będących kopalnym zapisem potężnych tropikalnych huraganów, które przetaczały się miliony lat temu przez ten obszar.

Następnie czwartoklasiści  wzięli udział w grze terenowej, podczas której ćwiczyli orientowanie w terenie i poznawali gatunki roślin z różnych stron świata.

Ponadto uczniowie mieli okazję eksperymentować w Majsternii minicentrum nauki „Sowa – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” .

Po przejściu wszystkich zaplanowanych  aktywności uczniowie dowiedzieli się, że wszystkie elementy środowiska przyrodniczego są ze sobą ściśle powiązane, a świat roślin i zwierząt ulega ciągłym zmianom.