Warownia Pszczyńskich Rycerzy

4, 9 ,10 i 11 października 2019 roku uczniowie klas piątych i szóstych udali się do Warowni Pszczyńskich Rycerzy na żywą lekcję historii, gdzie przeniesieni zostali w czasy średniowiecza. A co zobaczyli i czego doświadczyli przeczytajcie.

  1. Oprowadzono nas po zamku, gdzie w świat średniowiecza wstąpiliśmy, zakątki magiczne poznaliśmy, a o księżnej i księciu posłuchaliśmy.
  2. W zamku na dole, na sali mieszczan, gdzie szabaśnik już gorący, o chlebie się ciekawostek dowiedzieliśmy, swój własny nawet przyrządzać i zakosztować mogliśmy.
  3. W czymże damy i jegomoście w średniowieczu chadzali, jakie stroje posiadali? To na sali rycerskiej nam opowiedziano, a co więcej- odzialiśmy sami to i owo.
  4. Jako, że w Warowni Pszczyńskich Rycerzy byliśmy to o rycerza życiu się dowiedzieć musieliśmy, zbroję jego poznać, a także miecza dosięgnąć pod okiem samego rycerza warownego nam się udało.
  5. Spędziliśmy czas w na zabawach przy murach zamku, na placu zabaw, który radości dał co niemiara, a magiczny był w swym majestacie.
  6. A na koniec strawą nas poczęstowano i upominkiem obdarowano.

Uczniowie klas: Va, Vb, Vc, Vd,                            VIa, VIb, VIc, VId

Zdjęcia