VII Noc Biologów

            12 stycznia 2018r. uczniowie klasy VII a oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli już  po raz czwarty w Nocy Biologów na Uniwersytecie Śląskim. Zajęcia trwały od 1600  do 2100. Tym razem zaczęliśmy od wykładów: ?Czy życie w wodzie jest w fazie wymierania?? oraz     ? Rolnictwo w Kosmosie?. Wykłady były poprowadzone perfekcyjnie, wywarły na nas duże wrażenie oraz zwróciły uwagę na problemy ochrony zasobów wodnych. Wykład ?Rolnictwo w Kosmosie? wygłosił dr Tomasz Rożek fizyk i dziennikarz,  prowadzący w TVP program popularno naukowy pt.: ?Sonda 2?. Dowiedzieliśmy się czy i jakie są możliwości upraw roślin w Kosmosie.  W dalszej części braliśmy udział w zajęciach warsztatowych                     i laboratoryjnych. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i pozwoliły poszerzyć naszą wiedzę przyrodniczą. Jednak największe wrażenie wywarła na nas sekcja serca, gdzie mogliśmy wszystkiego dotknąć  i poznać serce dogłębnie. Na zajęciach z embriologii mogliśmy obserwować pod mikroskopem stereoskopowym fazy rozwojowe różnych przedstawicieli kręgowców. Poznaliśmy również jak przepływają prądy w naszym organizmie.                      Z niecierpliwością czekamy na kolejną już VIII Noc Biologów.           

                                             Zobacz zdjęcia